Член ЦК КПУ Юрій Соломатін пропонує встановити пам'ятник Сталіну на Європейській площі в центрі української столиці. За його словами, найближчим часом у Києві відбудуться громадські слухання, присвячені цьому питанню.
Юрій Соломатін стверджує, що поставити пам'ятник Сталіну на Європейській площі - це ініціатива не КПУ, або іншої політичної сили, а "радянського народу", тобто людей, які виступають за відновлення Радянського Союзу. За словами члена ЦК КПУ, вони мають намір найближчим часом звернутися до столичної громадськості з цією пропозицією.
Громадські слухання з цього питання можуть відбутися вже в березні. На них комуністи та інші представники "радянського народу" розглянуть кілька варіантів розміщення пам'ятника. На даний момент обговорюється три: праворуч від будівлі Філармонії, де пам'ятник вождю вже стояв за радянських часів, в центрі площі на круглій клумбі на місці світильника, і на сходах Українського дому.
Юрій Соломатін поки що не береться прогнозувати термін появи монументу в центрі столиці. Але стверджує, що це відбудеться раніше, ніж припускають більшість українців. На питання про те, чи прийме це рішення Київрада, комуніст відповів наступним чином: "Київрада буде радянською і затвердить наше рішення. Вже дуже скоро у нас можуть відбутися свої Туніс і Лівія, і ті, хто розвалив Радянський Союз, понесуть покарання за це" , - заявляє Соломатін.