Протягом двох місяців оперативники Печерського райуправління міліції ретельно збирали інформацію і фіксували діяльність 31-річного киянина. Той влаштував у квартирі справжню лабораторію з виготовлення амфетаміну. Після чергового факту продажу наркотика діяльність підпільного закладу було припинено правоохоронцями.
Для виготовлення наркотику зловмисник орендував квартиру у власника. Про те, що він ніде не працює і не вчиться, господарю, звичайно, повідомляти не став. Втім, той і не запитував. Головне, щоб платив вчасно, не порушував порядок у квартирі і не турбував сусідів. Власник житла, коли здавав в оренду своє помешкання, навряд чи здогадувався, що там відбуватиметься.
Через спеціалізовані магазини доморощений хімік придбав відповідне лабораторне устаткування - скляні колби, нагрівальні елементи, сушильні і холодильні камери, таке інше.
Через Інтернет він купував хімічні сполуки, а також використовував наявні у мережі матеріали для вдосконалення технології виробництва наркотиків. Виготовлену у підпільній лабораторії речовину він реалізовував наркозалежним особам, які час від часу заходили до цієї квартирі «культурно відпочити», приправляючи свій відпочинок амфетаміном.
Після проведення оперативної закупівлі «амфетамінового кухаря» було затримано.
З оселі вилучено цілий арсенал всіляких пристосувань і інгредієнтів для виготовлення небезпечного психотропного засобу: каністри, ємності, пляшки, тюбики, колби, шприци, дзеркала з нашаруваннями, електронні ваги, таке інше, а також готовий амфетамін. Перелік вилученого складає більше трьох десятків найменувань, і зараз експерти Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру досліджують призначення кожного предмету.
Цікава подробиця: черговий «гість» завітав до підпільного наркопритону саме під час проведення обшуку. Він настільки злякався незапланованої зустрічі з працівниками міліції, що вирішив у всьому зізнатися, самостійно дістав з кишені курточки металеву коробочку з наркотиками та повідомив, що вказаний амфетамін приготував разом з затриманим. Зберігав, щоб віддати іншим «споживачам».
На даний час одному зі зловмисників обрано запобіжний захід - тримання під вартою у Київському СІЗО №13, іншому - особисте зобов’язання.
А загалом, боротьба з цим негативним явищем є ефективною лише тоді, коли до неї, окрім міліції, залучаються органи місцевого самоврядування, громадські організації та пересічні громадяни. Саме тому правоохоронці звертаються до громади з проханням повідомляти про всі відомі їм факти незаконного обігу наркотичних засобів для своєчасного та швидкого реагування.
- 1 перегляд
