Екс-президент України Віктор Янукович пояснив, чому не вийшов до людей на Майдан, як це зробив у 2010 році під час "податкового Майдану".
Про це він розповів в інтерв'ю газеті "Аргументи і факти".
Янукович каже, що ніколи не боявся спілкування з народом. Але, мовляв 1 грудня 2013 р. опозиційні лідери вже повели людей до будівлі Адміністрації президента.
"І хоча переважна більшість маніфестантів була налаштована мирно, вже тоді була група агресивних радикалів, готових до відкритого прояву насильства. Вони чекали мого появи, щоб спровокувати атаку на президента, при якій спецслужби повинні були б адекватно відреагувати. Ви ж пам'ятаєте настрій цих молодиків. Уявіть, що було б, якби там з'явився я", - заявив Янукович.
Як раніше повідомлялося, ГПУ об'єднала всі злочини Януковича в одне провадження за статтею "державна зрада".
Будучи президентом, Янукович не покарав винних у розгоні і вбивствах людей на Майдані, його фракція підтримала диктаторські закони, а після цього він втік до Москви, де підтримав введення російських військ на територію України.
Янукович відхрещується від мільярдів доларів на його закордонних рахунках. Також колишній голова української держави переконує, що не фінансує бойовиків на Донбасі.
"У мене немає і ніколи не було ніяких рахунків за кордоном. Моїми адвокатами подані запити в більш ніж 40 країн світу з вимогою підтвердити або спростувати знаходження моїх активів. Пройшли місяці, але жодна країна не підтвердила факту наявності у мене таких рахунків", - переконує екс-президент.
Крім того, Янукович назвав "цинічною брехнею" звинувачення на його адресу з боку українських правоохоронців у фінансуванні проросійських бойовиків на Донбасі, та додав, що у Наливайченка немає "жодного тому доказу".
"Подібні звинувачення часто звучать з вуст українських політиків, особливо Наливайченка. Як я розумію, розслідування фінансування "ДНР" та "ЛНР" входить до його компетенції. Ймовірно, не маючи можливості дати відповідь на ці питання, він вибрав улюблений метод нинішніх українських правоохоронців: якщо немає відповіді на питання - звинувачуй Януковича. Ні Наливайченко, ні його колеги не надали жодного доказу, що підтверджував би ці звинувачення", - сказав Янукович.
Найнесподіванішої його заявою стали слова, що за розгоном Майдану 30 листопада стоїть голова його адміністрації Сергій Льовочкін. Сам же колишній глава української держави заперечує свою причетність до цього.
"У мене немає прямих доказів того, що за провокацією 30 листопада стоїть Льовочкін. Однак такі підозри мають під собою досить вагомі підстави", - сказав екс-президент.
Крім того, Віктор Янукович заявив, що його намагалися вбити. За його словами, збройний напад на його кортеж стався 22 лютого, коли він їхав до Харкова і Донецька на зустріч із соратниками.
"Мій кортеж був кілька разів обстріляний. Один з охоронців отримав поранення. Саме тому мені необхідно було переїхати в те місце, де силовики ще зберігали вірність присязі, підпорядковувалися Головнокомандувачу", - сказав Янукович виданню.
Він заявив, що "змовникам живий Янукович як свідок злочинів був не потрібен".
"Залишалося два варіанти: або я використовую вірні мені сили і відновлюю конституційний лад в Україні, або я змушений буду виїхати з країни", - розповідає Янукович.
- 1 перегляд
