Солом'янський районний суд Києва оголосив вирок колишньому охоронцю одного з приватних музеїв столиці , який за півроку таємно виніс з місця роботи предметів антикваріату на суму близько 100 тис. грн.
Як повідомили в прес -службі прокуратури Солом'янського району столиці , встановлено , що в перший раз 41- річний охоронець обікрав музей ще в листопаді 2012 року. Однак через велику кількість експонатів власники культурного закладу не відразу виявили зникнення цінностей . Крім того , в цей час музей проводив виставки в різних містах України , тому частина колекції перебувала за межами столиці . Зникнення антикваріату помітили тільки в квітні 2013 року, коли перед черговою виставкою працівники музею провели інвентаризацію .
Як виявилося , впродовж півроку охоронець виніс з музею цінностей на суму близько 100 тис. грн. Серед вкрадених експонатів були золоті , срібні та мідні старовинні монети , медалі , ордени , хрести , посадові знаки та інші предмети , зазначили в прокуратурі.
У ході досудового розслідування чоловік зізнався у вчиненні кримінального правопорушення , передбаченого ч. 1 , 2 ст. 185 КК України (крадіжка ) , і добровільно повернув власникам музею частину вкраденого . Інші предмети правоохоронці вилучили у перекупника антикваріату. Як результат: потерпіла сторона погодилася на укладення угоди про примирення з підозрюваним , інформували в прокуратурі.
Солом'янський райсуд Києва затвердив укладену угоду і визнав винним чоловіка за статтею звинувачення , призначивши йому покарання у вигляді 2 років позбавлення волі з випробувальним терміном на 1 рік.
